MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 1. TARAFLAR

İşbu Sözleşme Çifte Havuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı Cad. Kuluçka Mrk. A1 Blok No: 151 /1C İç Kapı No: B35 Esenler/ İstanbul adresinde olan, Esenler vergi dairesine 3881769269 vergi kimlik numarası ile kayıtlı olan FinStrateji Yazılım Danışmanlık Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi (“FinStrateji”) ile Tüketici (Sözleşme içerisinde “Kullanıcı” veya “Müşteri” olarak anılacaktır) arasında imzalanmaktadır. İşbu Sözleşme’nin tarafları, işbu Sözleşme tahtında Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’dan ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. Aşağıdaki koşullar, akademi.finstrateji.com (‘’Web Sayfası’’) üzerinden sunulan hizmetlerin FinStrateji tarafından satışını düzenlemektedir.

SATICI (“FİNSTRATEJİ”)

Adresi :

Çifte Havuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı Cad. Kuluçka Mrk. A1 Blok No: 151 /1C İç Kapı No: B35 Esenler/ İstanbul

Mersis No :

0388-1769-2690-0001
Telefon :0532 469 70 80
E-posta :

destek@finstrateji.com

MÜŞTERİ (‘’KULLANICI’’ veya “TÜKETİCİ”)

Adı Soyadı :

Adresi :
Telefon :
E-Posta :

 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu Tüketici’nin akademi.finstrateji.com alan adlı internet sitesi (“Web Sayfası”) üzerinden elektronik olarak sipariş verdiği, Sözleşme’de belirtilen niteliklere sahip hizmet(ler)in satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanmış olan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesidir.

 1. GENEL HÜKÜMLER

3.1. Hizmetin Kullanılabilirliği

Web Sayfası’na sipariş vererek, 18 yaşını doldurmuş olduğunuzu taahhüt etmiş sayılırsınız. İşbu sözleşme Kullanıcı’nın Web Sayfası üzerinde siparişinin tamamlandığı ve ödemenin yapıldığı tarihte gerçekleştirilmiştir.

3.2. Hizmetler Hakkında Bilgi

Kullanıcı bu Sözleşme’yi Web Sayfası üzerinden onayladıktan sonra, siparişini verdiği hizmet(ler)’in bedeli ve masrafları seçtiği ödeme yöntemi ile tahsil olunacaktır. Kullanıcı, satışa konu hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu hizmet(ler) ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında hizme(ler)’in sipariş verdiğini, işbu hizmetleri ticari veya mesleki olmayan amaçlarla satın aldığını, işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. Web Sayfası’nda sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve Kullanıcı adına düzenlenen fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Kullanıcı’nın FinStrateji’nin satışa sunduğu hizmetleri satın alması için, satış işlemlerinin yapılacağı Web Sayfası’na üye olması gerekir.

Kullanıcı’nın Web Sayfası’nda satış işlemlerini adım adım gerçekleştirmesi ve onaylamasından sonra sözleşme yürürlüğe girmiş olur.

Kullanıcı’nın Web Sayfası üzerinden sepetine ekleyip, ödemesini yaptığı eğitim video içeriği işbu sözleşmenin hizmetlerini oluşturur.

FinStrateji, Web Sayfası’ndaki hizmetler, materyaller veya içeriklerin ve bunlara ilişkin tüm fikri mülkiyet haklarının sahibidir. FinStrateji’nin yazılı izni olmadan tüm bu hakların Kullanıcı tarafından hukuka aykırı kullanımı halinde FinStrateji’in yasal yollara başvurma hakları saklıdır.

Kullanıcı satın aldığı hizmetten faydalanmakla yükümlüdür.

Kullanıcının satın aldığı ürün/hizmet içeriğinde yer alan, interaktif eğitimler, videolar, online denemeler, eğitim materyalleri, sunumlar, görseller, metinler ve konuşmaların bütün telif hakları FinStrateji’ye aittir. Kullanıcı interaktif eğitimler, videolar, online denemeler, eğitim materyalleri, sunumlar, görseller, metinler ve konuşmaları FinStrateji’den izin almadan ve sözleşme koşulları dışında kullanamaz. Hizmetin toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan kullanıcı ve buna bağlı olarak ilgili organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini FinStrateji’ye ödemekle yükümlüdür. Söz konusu şifre bilgilerini veren ya da paylaşan Kullanıcı, doğacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur. Sözleşme’ye konu olan hizmetin içinden alınmış görsel malzemeleri, sunumları, sesleri, videoları ve ilgili olabilecek her türlü medyayı aynı veya alıntılanmış şekilde herhangi bir medya şeklinde çoğaltmak, kopyalamak, yayınlamak ya da dağıtmak kesinlikle yasaktır. İzinsiz dağıtım yapan ya da hesap paylaşımı yapan Kullanıcıların hesapları iptal edilip haklarında yasal işlem başlatılacaktır.

3.3. Satın Alma Süreci

 1. Satın almak istenilen video içerikler seçilmeli ve ilgili ikona tıklayarak alışveriş sepetine eklenmelidir.
 2. Alışveriş sepeti, seçili hizmet(ler)’in referans numarasını, adını ve fiyatını (vergi dahil) içerir.
 3. Satın alma işlemine devam etmek için Kullanıcı’nın kişisel verileri gerekli olacaktır ve siparişi işlemek ve Web Sayfası üzerinden gelecekteki satın alma işlemlerini kolaylaştırmak için veri tabanımıza dahil edilecektir. Kullanıcılar tarafından sunulan kişisel veriler FinStrateji KVKK Aydınlatma Metni uyarınca işlenecektir. Kullanıcılar, istedikleri zaman verdikleri kişisel bilgilere ve verdikleri siparişe ait bilgilere erişebilir. FinStrateji Kullanıcılara kişisel verilerinin satın alınan hizmetlerin teslimatında meydana gelebilecek hataları ve karışıklıkları önlemek için mümkün olduğu kadar doğru olması gerektiğini hatırlatır. Ayrıca, kullanıcılar tarafından açıkça belirtilmesi halinde, kullanıcılar FinStrateji ile ilgili bilgileri ve yayınları e-posta ve/veya SMS yoluyla alacaktır.
 4. Siparişin verilmesinden önce, Kullanıcı’ya, sipariş üzerine, alışveriş sepetine eklenen hizmet(ler), toplam fiyat (vergiler dahil) ve sipariş teslim detaylarını belirten, siparişin ayrıntılı bir özeti sunulacaktır, Kullanıcı siparişi onaylamak için ‘Ödemeyi onayla’ düğmesini tıklayacaktır.

Ödemeyi onaylamadan önce siparişinizde herhangi bir hata tespit ederseniz, siparişle alakalı herhangi bir detayı “Sepetten Sil” düğmesini tıklayarak değiştirebilirsiniz. Ödeme onaylandıktan sonra siparişinizde herhangi bir hata tespit ederseniz, ‘’İletişim’’ sayfamızda yer alan kanallar üzerinde iletişime geçebilirsiniz.

Sipariş onaylandıktan sonra, siparişin alındığını onaylamak için Kullanıcı tarafından belirtilen adrese, siparişe ilişkin bilgilerin ve Kullanıcı’nın kişisel bilgilerinin de bulunduğu bir e-posta gönderilecektir. Bu e-postayı almazsanız, bunun nedeni ağdaki geçici bir iletişim sorunu veya girilen e-posta adresindeki bir hata olabilir.

3.4. Hizmetlerin Mevcudiyeti

FinStrateji sözleşme konusu hizmetleri, Web Sayfasında sunduğu ön bilgiler doğrultusunda açıklanan sürede/tarihte eksiksiz olarak Kullanıcı’ya sunmakla sorumludur. Ancak, Kullanıcı’nın kendisine ait internet bağlantısı, teknik altyapı, bilgisayar/cep telefonu/tablet vs. gibi araçlardan veya hizmet veren olarak eğitmenden kaynaklanan sorunlardan dolayı satın aldığı ürüne/hizmete ulaşamamasından FinStrateji sorumlu tutulamaz.

Tüm siparişler hizmetlerin mevcudiyetine tabidir. FinStrateji hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan Kullanıcı’ya bildirir. Bu takdirde Kullanıcı siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu hizmet(ler)’in varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Kullanıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödenen bedel, hizmet(ler)’i satın almak için kullanılan aynı ödeme yöntemi vasıtası ile 14 (on dört) gün içinde iade edilir.

3.5. Siparişi Reddetme / İptal Etme Hakkı

FinStrateji, aşağıdaki nedenlerle herhangi bir Kabul Bildirimi gönderilmiş bir siparişi reddedebilir veya iptal edebilir

 • Sipariş verildiğinde, Web Sayfası’nda bulunan hizmet(ler)’in fiyatlarında veya bilgi içeriğinde teknik ve / veya yazım hatası olması halinde,
 • Kullanıcı’nın ticari veya mesleki amaçlarla hareket ettiğinin tespit edilmesi halinde,
 • Yukarıda açıklandığı üzere hizmet(ler)’in Eğitim Portalında bulunmaması halinde,
 • Güvenlik sistemleri siparişe ilişkin olarak dolandırıcılık şüphesi bildirdiğinde,
 • Kullanıcı’nın 18 yaşından büyük olmadığını gösteren belirtiler söz konusu olması halinde,
 • Bilgisayar saldırıları, virüsler veya FinStrateji’nin makul kontrolü dışında başka bir olayın mevcut olması halinde (mücbir sebep).

Bu gibi durumlarda FinStrateji, Kullanıcı tarafından ödenmiş olan tutarları tamamen geri ödeyecektir

Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, FinStrateji hizmet(ler)’in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

3.6. Diğer Hükümler

FinStrateji, Web Sayfası’nın kullanılması sebebiyle; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, telekomünikasyon hatlarında meydana gelen arızalar, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılmasından kaynaklanacak doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir.

FinStrateji, Web Sayfası’nın diğer veriler ile programların kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. FinStrateji, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, telekomünikasyon hatlarında meydana gelen arızalar, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususlarında herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

FinStrateji, Web Sayfası’nda mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile Web Sayfası’nda sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler Web Sayfası’nda yayın tarihinde yürürlüğe girer.

FinStrateji, Web Sayfası genel görünüm ve tasarımı ile Web Sayfası’ndaki tüm bilgi, resim, her türlü marka, internet sitesi alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve Materyaller yasal koruma altındadır. Web Sayfası’nda bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz veya dağıtılamaz. Web Sayfası’nın bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesi veya mobil uygulamada izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine herhangi bir durumun tespiti halinde, FinStrateji’in hukuki ve cezai sorumluluğa ilişkin ve burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

 1. ÜCRET VE ÖDEME

4.1. Ödeme ve Para Birimi

Bu Web Sayfasındaki fiyatlar TL cinsindendir.

Vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, Kullanıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve Kullanıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Taksitlendirme işlemlerinde, Kullanıcı ile kart sahibi banka arasında imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile Kullanıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Kullanıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

Kullanıcı siparişi onaylamadan önce, verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına geldiği hususunda FinStrateji tarafından işbu sözleşme tahtında açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

4.2. Katma Değer Vergisi

Web Sayfasında yer alan hizmetlerin fiyatına, güncel oran üzerinden, KDV dahildir.

4.3. Ödeme Metotları

FinStrateji, sadece kredi kartı veya bankamatik kartı ile yapılan ödemeleri kabul eder. FinStrateji, Web Sayfası aracılığıyla yapılan alışverişlerde ödemelerini Web Sayfası’nda anlaşmalı finans kuruluşu tarafından belirlenen kredi kartı veya banka kartlarıyla kabul eder. Kredi kartı veya banka kartı ile yapılan ödemelerde, Kullanıcı tarafından gönderilen bilgilerin doğru olduğu onaylandıktan sonra, çevrimiçi olarak, yani gerçek zamanlı olarak, karşılık gelen finansal kuruluşun ödeme ağ geçidi üzerinden ödeme yapılır.

4.4. Ödeme Güvenliği

Ödeme sisteminde maksimum güvenlik sağlamak için FinStrateji, anlaşmalı finans kuruluşunun sanal POS hizmeti ve yapay zekâ tabanlı ödeme teknolojileri kapsamında güvenli ödeme sistemlerini kullanır ve kredi kartı veya bankamatik kartı bilgilerini hiçbir şekilde kayıt altına almaz.

 1. TESLİMAT

Hizmet bedeli, alışveriş sepetine her bir video eğitim içeri eklendiğinde hesaplanır ve Kullanıcı, ‘Siparişi Tamamla’ düğmesine basarak siparişi onaylamadan ve ödeme bilgilerini girmeden önce görüntülenen sipariş özeti sayfasında görüntülenir. Hizmet ücretleri önceden bildirilmeksizin herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Söz konusu değişiklik, değişikliğin mevcut siparişe dahil edildiği andan itibaren geçerli olacaktır. Her durumda, siparişin verildiği sırada görünen hizmet ücretleri uygulanır.

Hizmet(lerin) Kullanıcı’ya gönderimi aşamasında Kullanıcı’nın internet bağlantısından  kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek erişim sorunlarından FinStrateji sorumlu tutulamaz.

FinStrateji, yazılım altyapısındaki teknik sorunlar ve benzeri ticari imkânsızlık halleri, beklenmeyen haller ve mücbir sebepler gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu hizmet(ler)’i süresi içinde teslim edemez ise, durumu MKullanıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Kullanıcı siparişin iptal edilmesi, sözleşme konusu hizmet(ler)’in varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Kullanıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

Kullanıcı, hizmet(ler)’i teslim aldığı andan itibaren erişim sağladıktan sonra artık FinStrateji sorumluluk kabul etmeyecektir.

Kullanıcı’nın , hizmet(ler)’i içeren eğitim videolarını izlememesi/çalıştırmaması durumunda, FinStrateji edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Kullanıcı’nın hizmet(ler)’i geç ve/veya hiç kullanmamasından kaynaklanan her türlü zarardan FinStrateji sorumlu değildir.

Hizmet(ler)’in tesliminden sonra, hizmet bedelinin herhangi bir sebepten dolayı FinStrateji’ye ödenmemesi ya da Kullanıcı’ya ait kredi kartının Müşteri’nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmet bedelini FinStrateji’ye ödememesi halinde, FinStrateji’nin hizmet bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her halükarda saklıdır.

Hizmet(ler)’in tesliminden önce, herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, FinStrateji hizmet(ler)’in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 1. İADE ve CAYMA POLİTİKASI İLE SORUMLULUK

akademi.finstrateji.com üzerinden sunulan eğitim videolarına dair hizmetler, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15.maddesinin (g) fıkrasında düzenlenen “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamındadır.

İlgili Yönetmelikte bu kapsamda sunulan hizmetler cayma hakkının istisnası olarak düzenlenmektedir. Bu sebeple Kullanıcı’ların satın alınan hizmetlerden cayma ve ücret iadesi talep etme hakkı bulunmamaktadır. Kullanıcı bu durumu peşinen kabul eder.

 1. İNDİRİM KUPONLARI

Kullanıcılar, indirim kuponlarını yalnızca Web Sayfası’nda satışta olan hizmetlerin satın alımında kullanabilir. Sipariş başına yalnızca bir indirim kuponu kullanılabilir ve diğer promosyon indirimleriyle birlikte kullanılamaz. Satın alma miktarı indirim kuponunda belirtilen değerden yüksekse, kalan bakiye, Web Sayfası’nda kabul edilen ödeme yöntemleri kullanılarak Kullanıcı tarafından ödenmelidir.

 1. SÖZLEŞMENİN DEVRİ VE HAKLARDAN FERAGAT

Kullanıcı, FinStrateji’nin önceden yazılı rızasını almadan bir sözleşmeyi veya bundan kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini devir veya temlik edemez. İşbu sözleşmeye ilişkin olarak FinStrateji tarafından herhangi bir hakkın kullanılmaması açıkça yazılı olarak bildirilmedikçe, diğer haklardan veya eylemlerden feragat anlamına gelmez.

 1. MEVCUT ŞARTLARI DEĞİŞTİRME HAKKI

FinStrateji, Web Sayfası mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme ve yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler Web Sayfası’nda yayın tarihinde yürürlüğe girer.

 1. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

FinStrateji ile aranızda yapılan işbu sözleşme gereğince kişisel verileriniz işlenmektedir. FinStrateji tarafından kişisel verileriniz işbu sözleşmenin kurulması, ifası ve sözleşme konusu hizmetlerin teslimi, kanuni yükümlülük gereği internet üzerinden yapılan satışlarda mesafeli satış sözleşmesi kurulması gereğince işlenmektedir. Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin detaylı bilgiyi ‘’KVKK Aydınlatma Metni’’ sayfasında bulabilirsiniz.

 1. İLETİŞİM

Herhangi bir soru, öneri veya şikayet için, aşağıdaki iletişim kanalları aracılığıyla FinStrateji ile iletişime geçebilirsiniz:

 1. Posta ile: Çifte Havuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı Cad. Kuluçka Mrk. A1 Blok No: 151 /1C İç Kapı No: B35 Esenler/ İstanbul
 2. E-posta ile: destek@com
 3. Telefon ile: 0532 469 70 80

Mesai saatleri, Pazartesiden Cumaya, 09.00 – 18.00 saatleri arasındadır (telefon ile arama süreçlerinde uygulanır).

 1. BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, e-mail, sms, çağrı vb. aracılığıyla yapılacaktır. Tüketici, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda FinStrateji’nin resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 1. ALTERNATİF UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM MEKANİZMALARI

FinStrateji ve Tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.